Akıllı Damla Eğitim Seti 3

AKILLI DAMLA EĞİTİM SETİ

YENİ NESİL DİJİTAL DESTEKLİ KİTAPLAR
Yardımcı kaynak kitaplarının temel amacı konu anlatımlarını özüt hâle getirip konsantre olarak öğrencilere sunmak ve bol alıştırma ile pekiştirme sağlamaktır.. Öğrencilerin konuyu kavrama, pekiştirme, öğrendiklerini ölçebilecek zengin, pratik uygulamaları ve interaktif dijital desteğiyle yeni nesil kitaplarımız, yardımcı kaynak kitapların da ötesine geçmektedir. Böylece bir öğrencinin tüm kaynak kitap ihtiyacını bu set tek başına karşılamaktadır.

AKILLI DAMLA:
Anlaşılır özet bilgi içerikleri ve keyifli konu anlatımlarıyla çocukların bilge kahramanı.

ÖLÇME-DEĞERLENDİRME TESTLERİ:
Konu takip sistemine göre düzenlenmiş. Öğretici, pekiştirici ve okul sınavlarını destekleyen zorluk dereceli sorular.

KONU KAVRAMA
Konu içeriklerini kavramayı kolaylaştıran uygulamalar.

PEKİŞTİRME
Öğrenilen bilgilerin kalıcılığını sağlayan pekiştirici egzersizler

AŞAMALI PROBLEMLER
Üç aşamalı, bilginin kalıcılığını sağlayan, yapılandırıcı yaklaşıma uygun matematik problemleri

TÜRKÇE:
Kazanımlara uygunluğuyla, Sade ve kolay anlaşılır zengin içeriğiyle, Ders kitaplarında bulunmayan dil bilgisi etkinlikleriyle, Konu kavrama ve pekiştirme egzersizleriyle güzel dilimiz Türkçenin öğrenilmesini sağlayan, Dijital destekli kaynak bir kitap.

MATEMATİK:
Matematik dersinin özelliğine uygun olarak hazırlanmış konu kavrama ve pekiştirme egzersizleri, Yapılandırmacı yaklaşıma uygun olarak hazırlanan aşamalı problemler, Öğrencilerin kazanımları kavrayıp, kavramadıklarını kontrol eden kazanım takip testleri ile hazırlanmış, Dijital destekli kaynak bir kitap.

FEN BİLİMLERİ:
Fen Bilimleri dersini sevdirecek anlaşılabilir ve doyurucu konu anlatımı, Zengin görsel içerikli pekiştirme egzersizleriyle, Z-kitap desteğiyle yapılandırmacı yaklaşıma uygun, Kaliteli videoları, animasyonları ile hazırlanan dijital destekli kaynak bir kitap.

HAYAT BİLGİSİ:
Öğrencilerin, ders kitaplarında ve öğrenci çalışma kitabında yapacakları etkinlikleri destekleyen özet konu anlatımları, Öğrencilerin kazanımları kavramasını ve öğrendiklerinin kalıcı hâle gelmesini sağlayan pekiştirme egzersizleri, Öğrencilerin kazanımları kavrayıp, kavramadıklarını kontrol eden kazanım takip testleri ile hazırlanmış, Dijital destekli kaynak bir kitap.

EV ÖDEVLERİ:
Okulda öğrenilenleri pekiştiren, Öğretmenleri ödev hazırlama telaşından kurtaran, Dijital destekli kaynak bir kitaptır. Eğitim seti içiresindeki kitaplarda, konu sonlarında ödev kitabının ilgili sayfalarına referanslar verilmiştir.

YAZILIYA HAZIRLIK:
Öğrenme eksikliklerinin giderilmesi ile dönüt ve düzeltme sürecini kapsayan Yazılıya Hazırlık kitabı, öğrencinin 1. ve 2. dönem gireceği tüm yazılılara hazırlanmasını sağlayan bir kitaptır.

- Akıllı Tahta Uygulamaları